Rodinný dom - Slatinka nad Bebravou

Riešenie novostavby rodinného domu

 Do rodinného domu sa vstupuje priamo z verejnej komunikácie cez malé závetrie so šatníkom do vstupnej haly. Tá je prepojená s garážou, príručným wc a skladom. Na druhej strane vedie do nočnej časti a obývacej časti.

Obývacia časť pozostáva zo samotného obývacieho priestoru s jedálenským sedením s integrovanou kuchyňou. Kuchyňa je ale opticky oddelená a obsahuje aj malú komoru. Protiľahlou časťou kuchynskej linky je barové sedenie sprostredkujúce prepojenie obidvoch priestorov. Dominantou obývacej izby je krbové teleso umiestnené vo vstupnej časti dispozície. Celý priestor je orientovaný na vnútornú terasu, prepojený cez presklené steny z exteriérom.

Nočnú časť rodinného domu predstavuje samostatný trakt prístupný zo vstupnej haly cez komunikačnú chodbu. Sú tu 4 spálne so spoločnou kúpeľňou s prípadnou saunou. Hlavná spálňa obsahuje aj primeraný šatník a dvere do átria.

Kontakt z pozemkom je zabezpečený na prízemí orientáciou obytných miestností do átria. Úprava pozemku počíta aj s možnosťou prejazdu obrábacej techniky do zadnej časti pozemku, kde bude umiestnená aj hospodárska budova.

Dátum
26. September 2017

Technológie