Návrh rodinných domov

Od štúdie až po realizáciu

     Návrh rodinného domu je pre každého veľký krok. Každý sme originál so špecifickými požiadavkami, a práve preto je najrozumnejšie "ušiť si" rodinný dom na mieru. Platíte iba za to, čo potrebujete, na rozdiel od katalógových projektov rodinných domov, kde dostanete aj to, čo ste vlastne nechceli.

Šetríme čas a financie

     Proces návrhu je činnosť vyžadujúca určitý čas. Ten čas je dôležitý vzhľadom na potvrdenie dispozično-prevádzkových, ale aj dizajnérskych vzťahov. Navrhovanie rodinných domov a ich interiérov je totiž užitkovým umením a ak nediskutujeme o kráse, tak o funkcii, alebo naopak. Na začiatku je potrebné si definovať požiadavky, ktoré sa potom pomocou architekta umeleckým spôsobom pretavia do návrhu - štúdie rodinného domu. Tento dokument je veľmi dôležitý, aj keď si to často neuvedomujeme. Šetrí nám čas a financie práve v realizačnej fáze projektu.

Okrem toho štúdia ušitá na mieru pre potreby zadávateľa je hospodárna v každom meradle, aspoň by mala byť. To však závisí od architekta ako sa so zadaním popasuje. nikto by predsa nechcel platiť za metre kubické rodinného domu, ktoré sme nechceli ako je to napr. pri katalogóvých projektoch. A to nehovorím o orientácii na svetové strany a osadení na pozemku.

O tomto je dobrá štúdia...

Pozrite si naše návrhy rodinných domov »